Ćwiczenia gminnych jednostek OSP w Tymbarku

Na terenie gminy Tymbark odbyły się ćwiczenia gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które były zorganizowane w ramach zarządzania kryzysowego i miały na celu sprawdzenie gotowości i umiejętności strażaków w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzi.

Ćwiczenia nosiły kryptonim “Kolano 2023” i były przygotowane przez druhów z OSP Podłopień. Scenariusz ćwiczeń zakładał dwa zdarzenia kryzysowe: wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych, w tym jednego z napędem elektrycznym lub hybrydowym, oraz atak zwierzęcia leśnego na myśliwego i jego kolegę, który znajdował się na ambonie myśliwskiej.

Strażacy musieli wykazać się nie tylko umiejętnością udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, ale także znajomością technik ratownictwa technicznego i wysokościowego. Musieli też zadbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników akcji.

W ćwiczeniach wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej z OSP Tymbark, OSP Podłopień, OSP Zawadka i OSP Piekiełko. Ćwiczenia obserwowali przedstawiciele Urzędu Gminy w Tymbarku, Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Tymbarku.

Wójt gminy Tymbark, Janusz Chowaniec, podziękował strażakom za ich profesjonalizm i zaangażowanie. Pochwalił ich za wysoki poziom przygotowania do tego typu akcji ratowniczych. Wyraził też nadzieję, że ćwiczenia będą kontynuowane i będą służyły podnoszeniu kwalifikacji i kompetencji strażaków.

Źródło i fotografie: Urząd Gminy Tymbark Kolano 2023 – Gmina Tymbark – Portal gov.pl (samorzad.gov.pl)

Autor Bing

Powiązane Wpisy