MŁYNEK DO KAWY – NIEZWYKŁA OPOWIEŚĆ O PRZYJAŹNI I MAGII

Teatr „CO SIĘ STAŁO?!” zaprasza na premierę spektaklu dla dzieci i młodzieży, opartego na utworze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Spektakl odbędzie się 5 listopada o godzinie 17.00 w Limanowskim Domu Kultury.

Młynek do kawy to stary i zniszczony przedmiot, który nikt już nie chce. Pewnej nocy ucieka z domu i trafia do Przytułku Zagubionych Przedmiotów. Tam poznaje Parasolkę, która jest zepsuta i smutna. Młynek postanawia jej pomóc i wyrusza w niezwykłą podróż, pełną przygód i niebezpieczeństw. Po drodze spotyka wiele fantastycznych postaci i miejsc, takich jak księżyc, wyspa Atra czy armia ołowianych żołnierzyków. Młynek uczy się odpowiedzialności, odwagi i czułości, a także odkrywa moc przyjaźni i miłości.

Spektakl jest adaptacją scenariusza Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, która zainspirowała się twórczością Gałczyńskiego i stworzyła własną wersję tej opowieści. Reżyserem spektaklu jest Janusz Michalik, który współpracował z Kingą Jaromin. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Zofia Ślezak, a muzykę do piosenek skomponował Andrzej Bogdał. W spektaklu występują młodzi aktorzy z Teatru „CO SIĘ STAŁO?!”, którzy z pasją i zaangażowaniem wcielają się w swoje role.

Spektakl jest przeznaczony dla widzów od 7. roku życia i trwa około godziny. Wstęp na spektakl jest bezpłatny, ale należy wcześniej odebrać darmowe wejściówki w kasie kina Klaps. Zapraszamy wszystkich miłośników teatru i literatury na tę wyjątkową premierę!

Źródło: Facebook Limanowskiego Domu Kultury

Źródło: Limanowski Dom Kultury

Autor Bing

Powiązane Wpisy