SP Świdnik zwycięzcą Powiatowego Turnieju Szachów Drużynowych

W środę, 20 października 2023 roku, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Limanowej odbył się Powiatowy Turniej Szachów Drużynowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięły udział cztery drużyny z różnych szkół podstawowych z powiatu limanowskiego. Turniej był organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych – MOS PL Limanowa, PSZS Limanowa i ZSP 4 Limanowa.

Turniej odbywał się systemem “każdy z każdym”, a każda drużyna składała się z czterech zawodników. Każdy mecz trwał 30 minut i był rozgrywany na czterech szachownicach. Sędzią głównym turnieju był Ryszard Ewert.

Zwycięzcą turnieju została drużyna SP Świdnik, która zdobyła 9,5 punktu na 12 możliwych. Drużyna ta pokonała wszystkie pozostałe drużyny i wykazała się wysokim poziomem gry. Drugie miejsce zajęła drużyna SP Wilkowisko, która zdobyła 7,5 punktu. Trzecie miejsce przypadło drużynie SP Jurków, która uzyskała 6 punktów. Czwarte miejsce zajęła drużyna gospodarzy – ZSP 4 Limanowa, która zdobyła tylko 1 punkt.

Zwycięska drużyna awansowała do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w dniach 20-24 listopada 2023 roku w Nowym Sączu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!

Źródło: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego
Fot:

Autor Bing

Powiązane Wpisy