Tymbark świętuje Niepodległość. Zobacz, co się będzie działo

11 listopada to dla Polaków ważna data, która przypomina o odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości po 123 latach zaborów. W tym roku obchodzimy 105. rocznicę tego historycznego wydarzenia. W całej Polsce organizowane są uroczystości i imprezy patriotyczne, w których mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą uczcić pamięć o bohaterach walki o wolność.

Jedną z gmin, która zaprasza do wspólnego świętowania, jest Tymbark. Wójt Gminy Tymbark – dr Paweł Ptaszek – zachęca mieszkańców do udziału w obchodach Święta Niepodległości, które odbędą się w środę 11 listopada. Program uroczystości jest bogaty i zróżnicowany, a jego głównym punktem będzie msza święta za Ojczyznę, przemówienie wójta i program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Tymbarku.

Oto szczegółowy harmonogram obchodów:

  • 11:00 Zbiórka pocztów sztandarowych obok remizy OSP w Tymbarku i przemarsz do kościoła parafialnego,
  • 11:30 Msza Święta za Ojczyznę z intencji Wójta, Rady Gminy Tymbark, ZS “Strzelec” OSW w Tymbarku, Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tymbarku,
  • 12:30 Przemarsz pocztów sztandarowych na płytę rynku, odśpiewanie hymnu narodowego przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej “Tymbarski Ton”,
  • 12:35 Przemówienie Wójta Gminy Tymbark – dr Pawła Ptaszka wraz ze złożeniem wieńca pod pomnikiem Orląt Lwowskich,
  • 12:40 Program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Tymbarku.

Wójt Gminy Tymbark prosi o ubieranie się na biało-czerwono i wywieszanie flag narodowych na domach i balkonach, aby pokazać swoją przywiązanie do Ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Święta Niepodległości w Tymbarku i życzymy wszystkim mieszkańcom zdrowia, szczęścia i pokoju.

Więcej informacji na stronie Gminy Tymbark.

Źródło: Gmina Tymbark

Autor Bing

Powiązane Wpisy