Silny wiatr szalał w powiecie limanowskim. Zobacz, co się wydarzyło

W dniach od 1 do 3 listopada 2023 roku w powiecie limanowskim panowały bardzo niekorzystne warunki pogodowe. Silny wiatr, który wiał z prędkością do 100 km/h, spowodował wiele szkód i utrudnień. Strażacy z powiatu limanowskiego musieli interweniować 13 razy, aby usunąć przewrócone drzewa, zabezpieczyć uszkodzone dachy i przewody elektryczne. Na szczęście nie odnotowano żadnych ofiar ludzkich.

Najwięcej zdarzeń związanych z uszkodzeniami drzew miało miejsce w gminach Mszana Dolna, Słopnice i Kamienica. W niektórych miejscowościach drzewa zalegały na drogach publicznych i utrudniały ruch. W Słopnicach jedno z drzew spadło na samochód i uszkodziło go. Na szczęście kierowca wyszedł cało z tego zdarzenia.

Wiatr nie oszczędził również budynków. W Lubomierzu, Mstowie i Wilkowisku uszkodzone zostały dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Strażacy musieli zabezpieczyć poszycie dachu i zapobiec dalszym szkodom.

W Młyńczyskach strażacy musieli interweniować w związku z uszkodzonym przez wiatr przewodem elektrycznym, który leżał na jezdni. Na miejscu pracowali również pracownicy zakładu energetycznego, aby przywrócić dostawę prądu.

W Podobinie strażacy z OSP Niedźwiedź usuwali drzewa, które powaliły się na drogę uniemożliwiając mieszkańcom dojazd.
Fot. OSP Niedźwiedź

Autor Bing

Powiązane Wpisy