Gmina Niedźwiedź zaprasza na obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W niedzielę, 11 listopada, odbędą się gminne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tej uroczystej okazji. Program obchodów jest następujący:

  • O godzinie 10:30 spotkamy się pod pomnikiem Władysława Orkana, gdzie oddamy hołd naszemu wielkiemu pisarzowi i patriotowi. Złożymy tam również wiązankę w barwach narodowych.
  • Następnie udamy się na cmentarz, gdzie złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy krzyżu upamiętniającym wszystkich poległych i zmarłych za wolność Ojczyzny.
  • Przed kościołem pochylimy się przed pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II, który był nie tylko świadkiem, ale i orędownikiem niepodległości Polski.
  • O godzinie 11:00 rozpocznie się występ patriotyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Wł. Orkana w Niedźwiedziu oraz Huberta Rapciaka. Będzie to okazja do posłuchania pieśni i wierszy o tematyce narodowej.
  • Po występie zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach i do okazania naszej dumy z bycia Polakami. Niech ten dzień będzie dniem jedności i wspólnoty. Niech żyje Polska! 🤍❤️

Plakat promujący obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w gminie Niedźwiedź.Źródło: Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu 
Plakat: Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu 

Autor Bing

Powiązane Wpisy