Ponowna interwencja w związku z nieprawidłowym parkowaniem przed kościołem w Niedźwiedziu

W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, policja interweniowała w związku z nieprawidłowym parkowaniem przed kościołem w Niedźwiedziu. Jest to problem, który trwa od dawna i który policja chce rozwiązać.

Kierowcy często zostawiają swoje samochody na chodnikach, trawnikach, pasach ruchu. Blokują drogę innym pojazdom i pieszym. Nie przestrzegają znaków drogowych, które wskazują, gdzie parkowanie jest dozwolone lub ograniczone. Dodatkowo nie biorą pod uwagę, że w razie wypadku, pożaru lub innej sytuacji kryzysowej, służby ratownicze mogą mieć utrudniony dostęp do miejsca zdarzenia.

Policja otrzymała wiele zgłoszeń o tym problemie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, funkcjonariusze weryfikują zgłoszenia i sprawdzają sytuację w wskazanych miejscach. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, mundurowi stosują wobec kierowców przewidziane środki – pouczenia, mandaty lub postępowania wyjaśniające w sprawie wykroczeń.

Policja apeluje do kierowców, aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego i parkowali swoje pojazdy w miejscach do tego przeznaczonych. Funkcjonariusze policji również wyrażają niezrozumienie, dlaczego kierowcy nieprawidłowo stawiają swoje pojazdy, pomimo dostępności miejsc parkingowych, ostrzeżeń i wcześniejszych interwencji, uważają również, że jest to zachowanie nieodpowiedzialne i niebezpieczne, i nie będzie tolerować takiego postępowania. Mieszkańcy mogą spodziewać się kolejnych kontroli, do czasu aż pojazdy nie będą stały w odpowiedni sposób.

Autor Bing

Powiązane Wpisy