Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy zaprasza!

Już w najbliższą niedzielę, 10 grudnia, na placu targowym w Mszanie Dolnej odbędzie się Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. To wyjątkowa okazja, aby poczuć świąteczną atmosferę, zrobić zakupy, posmakować regionalnych potraw i wziąć udział w konkursach.

Jarmark rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 16.00. Na stoiskach będzie można znaleźć świąteczne ozdoby, stroiki, wypieki i pierniczki oraz wszelkiego rodzaju okołoświąteczne produkty i wyroby. Nie zabraknie także rękodzieła, biżuterii, zabawek, kosmetyków i innych prezentów dla bliskich. Wszystkie produkty będą pochodzić od lokalnych twórców i producentów, którzy chętnie opowiedzą o swojej pasji i pracy.

Na jarmarku nie zabraknie także atrakcji kulinarnych. Będzie można spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych z regionu Zagórza, takich jak barszcz z uszkami, kapusta z grzybami, pierogi z kapustą i grzybami, ryba po zagórzańsku, kutia, makowiec i inne. Nie zabraknie także gorących napojów, takich jak grzaniec, herbata z miodem i cytryną, kawa z mlekiem i cukrem. Dla smakoszy będą też serwowane oscypki, kiełbasy, chleb ze smalcem i ogórkami, placki ziemniaczane i inne przysmaki.

Jarmark będzie także okazją do uczestnictwa w konkursach i zabawach. Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki zachęca do udziału w II Konkursie Potraw Wigilijnych. Konkurs polega na przygotowaniu i zaprezentowaniu tradycyjnej potrawy wigilijnej z regionu Zagórza. Jury oceni smak, wygląd i oryginalność potrawy. Nagrodami będą kosze pełne regionalnych produktów. Zgłoszenia do konkursu można składać do 8 grudnia w siedzibie stowarzyszenia lub pod numerem telefonu 123-456-789.

Dla dzieci przygotowano także konkurs plastyczny na najpiękniejszą ozdobę choinkową wykonaną z naturalnych lub recyklingowych materiałów. Ozdoba powinna być związana z tematyką świąteczną lub zimową. Nagrodami będą książki i gry edukacyjne. Zgłoszenia do konkursu można składać do 9 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszanie Dolnej lub pod adresem e-mail: biblioteka@mszana-dolna.pl.

Na jarmarku nie zabraknie także muzyki i tańca. O godzinie 12.00 wystąpią „Mszanicanki” z Mszany Dolnej, laureatki 49. edycji Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza”. Zaprezentują one tradycyjne pieśni i tańce z regionu Zagórza. O godzinie 14.00 wystąpi zespół „Zagórzanie” z Olszówki, który zagra i zaśpiewa kolędy i pastorałki z różnych stron Polski. O godzinie 16.00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród.

Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy to doskonała okazja, aby spędzić miło czas, poczuć świąteczny nastrój i wesprzeć lokalnych twórców i producentów. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Autor Bing

Powiązane Wpisy