Kolęda w sercu i na ustach – wolontariusze z ZSTI wspólnie z Kierunkiem Przyszłość odwiedzili okoliczne DPS-y

W okresie świątecznym nie zabrakło tradycyjnego kolędowania w Zagórzu. Grupa muzyczna INSTAL-BAND, złożona z uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, którzy są jednocześnie wolontariuszami stowarzyszenia Kierunek Przyszłość, odwiedziła trzy zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej, Rabie Niżnej i Kasinie Wielkiej. Z radością i entuzjazmem zaśpiewali dla podopiecznych i pracowników DPS-ów znane i lubiane kolędy, niosąc im ciepło i nadzieję. Kolędowanie to nie tylko piękna tradycja, ale także sposób na budowanie więzi i wspólnoty.

Śpiewanie kolęd w gronie rodziny i przyjaciół tworzy niepowtarzalną atmosferę, pełną magii i uroku. Kolędowanie to także okazja do wyrażenia wiary i wdzięczności za dar Bożego Narodzenia, a także do rozwijania wrażliwości duchowej i emocjonalnej. Dla wielu osób starszych i samotnych, kolędowanie to także znak, że ktoś o nich pamięta i się nimi troszczy.

Wolontariusze z ZSTI pokazali, że mają nie tylko talent muzyczny, ale także wielkie serca. Ich kolędowanie sprawiło wiele radości zarówno im samym, jak i osobom, których odwiedzili. Takim młodym ludziom należy dziękować za ich chęć, zaangażowanie i życzliwość.

Źródło: Kierunek Przyszłość
Fot. Kierunek Przyszłość

Autor EchoGor

Powiązane Wpisy