Czy Mszanę Dolną czeka większy paraliż komunikacyjny? Remonty mostów kolejowych na ulicach Orkana i Zielonej.

W piątek 2 lutego 2024 r., odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy STRABAG Sp. z o.o., która wykonuje modernizację torów kolejowych na odcinku Chabówka-Nowy Sącz, z władzami i mieszkańcami Mszany Dolnej. Tematem spotkania były planowane utrudnienia, w tym rozbiórka wiaduktów kolejowych i zamknięcia dróg pod nimi m.in. na ulicach Zielonej i Orkana, które stanowią główne ciągi komunikacyjne miasta.

Zmiana organizacji ruchu niezbędna jest do przeprowadzenia prac modernizacyjnych. Powyższe ulice mogą być nieprzejezdne nawet przez okres 5 miesięcy, a objazdy miałyby prowadzić ul. Ogrodową i ul. Marka. Problematyczny jest przejazd samochodami ciężkimi gdyż drogi te nie są przystosowane do ruchu takich pojazdów.

Informacja ta wywołała duże emocje wśród obecnych na sali, którzy obawiają się utrudnień w komunikacji i dostępie do swoich posesji. Firma STRABAG zapewniła, że zamknięcia będą zaplanowane z wyprzedzeniem, a także że będą zapewnione objazdy i oznakowanie. Jednak niektórzy mieszkańcy nie byli zadowoleni z tych wyjaśnień i domagali się odstąpienia od zamknięć lub znalezienia innych rozwiązań.

Spotkanie zakończyło się bez ostatecznych ustaleń w sprawie zmiany organizacji ruchu na terenie miasta. Władze Mszany Dolnej zapowiedziały dalsze konsultacje z firmą STRABAG i PKP PLK, która jest inwestorem zadania, tak aby inwestycja była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców i użytkowników dróg.

Autor EchoGor

Powiązane Wpisy