Dwóch kandydatów oficjalnie ogłosiło start w wyborach na urząd Wójta Gminy Mszana Dolna.

W ostatni weekend dwóch kandydatów na urząd Wójta Gminy Mszana Dolna ogłosiło swój start w najbliższych wyborach samorządowych. Są to ubiegający się o reelekcję i czwartą kadencję Pan Wójt Bolesław Żaba [67 l.] (KWW Bolesław Żaba) oraz Prezes OSP w Lubomierzu Pan Piotr Doll [56l.] (KWW Czas Na Zmiany). Kandydaci w swoich oświadczeniach na portalu społecznościowym, skupili się na swoich osiągnięciach oraz historii. Poniżej cytujemy wypowiedzi i podajemy link do oświadczeń:

Bolesław Żaba:

Drodzy mieszkańcy Gminy Mszana Dolna!
🔴Mam zaszczyt poinformować Was, że 8 lutego złożyłem zgłoszenie do komisarza wyborczego o utworzeniu Komitetu Wyborczego Wyborców Bolesława Żaby. Jest to pierwszy krok do oficjalnego startu w wyborach samorządowych 2024 r., w których zamierzam ubiegać się o czwartą już kadencję wójta naszej gminy.
🔴Podjąłem tę decyzję, ponieważ uważam, że moje doświadczenie, wiedza i zaangażowanie są gwarancją stabilnej sytuacji w gminie Mszana Dolna, rękojmią zrównoważonego rozwoju wszystkich sołectw i wykorzystania wszystkich szans rozwojowych, jakie stoją przed nami.
🔴Przez ostatnie 13 lat, pełniąc funkcję wójta, realizowałem wiele inwestycji i projektów, które poprawiły jakość życia mieszkańców, zwiększyły atrakcyjność turystyczną i gospodarczą gminy, a także wzmocniły jej pozycję w regionie.
Gmina Mszana Dolna jest niezmiennie moją dumą i troską.
🔴Mam jeszcze wiele pomysłów i planów na przyszłość, które chcę zrealizować dla dobra naszej gminy i jej mieszkańców.
🔴Moim niewątpliwym atutem jest grupa lokalnych liderów, którzy wytrwale wspierają mnie w działaniu od pierwszej kadencji. Dotychczas nie straciłem ich zaufania. Zapewnili mnie o poparciu mojej kandydatury w wyborach na wójta.
🔴Zyskałem również poparcie wielu cieszących się szacunkiem i uznaniem młodych ludzi, którzy mam nadzieję wniosą świeże spojrzenie na sprawy gminy.
🔴Dzisiaj proszę Was o zaufanie i poparcie w nadchodzących wyborach. Razem możemy uczynić naszą gminę jeszcze lepszym miejscem do życia, pracy i wypoczynku.
🔵Z wyrazami szacunku,
🔵Bolesław Żaba
🔵Wójt Gminy Mszana Dolna

https://www.facebook.com/kww.zaba


Piotr Doll

„Szanowni Mieszkańcy Gminy Mszana Dolna!

Po wielu rozmowach z ludźmi, którym głęboko leży na sercu dobro Naszej Gminy a przede wszystkim jej przyszłość, podjąłem decyzję o kandydowaniu na Wójta Gminy Mszana Dolna.

Gmina Mszana Dolna potrzebuje zmian w wielu obszarach, aby stać się miejscem przyjaznym dla każdego mieszkańca, począwszy od dziecka aż po seniora nie zapominając też o przedsiębiorcach i gościach którzy odwiedzają nasze piękne tereny.

Musimy też zadbać o bezpieczeństwo nas wszystkich a ja wiem jak to zrobić gdyż przez trzydzieści lat służyłem w Policji a ponadto od 1978 roku jestem strażakiem ochotnikiem zaś od 2006 roku do dzisiaj Prezesem OSP w Lubomierzu.

Jako Prezes OSP w Lubomierzu swoimi działaniami doprowadziłem do pozyskania środków na zakup nowego wozu bojowego dla naszej jednostki który od miesiąca służy Naszej społeczności.

Mam doświadczenie w pracy samorządowca – byłem radnym i sołtysem.

Od 16 lat jako wolontariusz współorganizuję obozy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Mszana Dolna oraz organizuję szkolenia ratownicze dla młodych strażaków.

Równocześnie udzielając się przez wiele lat w pracach Rady Lokalnej Grupy Działania „Piękna Ziemia Gorczańska” na rzecz naszej społeczności ale też współpracując z wieloma samorządami na różnych szczeblach nauczyłem się, że aby coś wartościowego osiągnąć, trzeba rozmawiać i współpracować z ludźmi, również

z tymi mającymi odmienne zdanie.

Dlatego też jestem przekonany, że wspólnie z Wami podejmiemy działania które doprowadzą do tego, że Nasza Gmina będzie przyjazna. Będzie miejscem gdzie żyje się dobrze, można się uczyć i pracować oraz dowolnie spędzać wolny czas i rozwijać swoje zainteresowania .

Wierzę, że przy Państwa aprobacie i poparciu doprowadzimy do prawdziwych zmian.

Z poważaniem,

Kandydat na Wójta Gminy Mszana Dolna Piotr Doll

#CzasNaZmiany #Wybory2024 #GminaMszanaDolna”

https://www.facebook.com/profile.php?id=100014077369336
Źródła: Facebook Piotr Doll, Facebook KWW Bolesław Żaba


Fot. Facebook Piotr Doll, Facebook KWW Bolesław Żaba

Autor EchoGor

Powiązane Wpisy