Poniedziałek – 18.03.2024 r. – Dzień Świętego Patryka

18 marca 2024: Dzień pełen świadomości i troski o naszą planetę.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Krystian i Edward a urodzili się:
🎂Przemysław Sadowski – polski aktor
🎂Berenika Tomsia – polska siatkarka

Dzisiaj obchodzimy różwnież dwa ważne święta, które skłaniają nas do refleksji nad zdrowiem naszego mózgu oraz stanem środowiska naturalnego.

📅Europejski Dzień Mózgu jest obchodzony w Polsce od 1998 roku i ma na celu upowszechnianie wiedzy o mózgu – fascynującym i tajemniczym organie, który jest centrum dowodzenia naszego organizmu1. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o jego funkcjonowaniu, wpływie codziennych nawyków na zdrowie mózgu oraz o znaczeniu profilaktyki w zapobieganiu chorobom neurologicznym.

📅Światowy Dzień Recyklingu z kolei, podkreśla znaczenie odpowiedzialnego gospodarowania odpadami i promuje działania na rzecz ochrony naszej planety2. To przypomnienie, że każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów i ich ponownego wykorzystania, co jest kluczowe dla zachowania zasobów naturalnych i ochrony środowiska.

Oba te święta przypominają nam, że zarówno zdrowie naszego mózgu, jak i stan środowiska naturalnego, zależą od naszych codziennych wyborów i działań.

Pozdrawiamy i życzmy Wam tradycyjnie Miłego Dnia 🌺

PS. Pamiętajcie – Byle Do Piątku 😉

Autor EchoGor

Powiązane Wpisy