Wtorek – 19.03.2024 r. – Dzień Stolarza, Dzień Jedności Kaszubów Światowy, Dzień Pracy Socjalnej

Witajcie w kolejny wyjątkowy dzień! Dziś, 19 marca 2024 roku, obchodzimy nie tylko wtorek, ale także trzy ciekawe święta, które chciałbym Wam przybliżyć.

📅Dzień Stolarza – Dzień ten jest hołdem dla wszystkich rzemieślników, którzy z pasją i precyzją tworzą z drewna przedmioty, które upiększają nasze domy i ułatwiają codzienne życie. Stolarstwo to sztuka, która łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, a jej korzenie sięgają wieków. W Polsce pierwszy cech stolarski powstał w 1489 roku w Krakowie1.

📅Dzień Jedności Kaszubów – To święto kultywuje bogatą kulturę i tradycję Kaszubów, ludu z północnej Polski. Jest to okazja do świętowania ich unikalnego dziedzictwa, języka i zwyczajów. W tym roku obchody Dnia Jedności Kaszubów odbyły się w Kolbudach, gdzie spotkali się miłośnicy tej kultury2.

📅Światowy Dzień Pracy Socjalnej – Dzisiaj również doceniamy pracowników socjalnych na całym świecie. To oni każdego dnia wspierają osoby w potrzebie, działając na rzecz lepszego jutra. Światowy Dzień Pracy Socjalnej promuje wartości, na których opiera się praca socjalna, takie jak równość, sprawiedliwość i godność każdego człowieka

🎂Dodatkowo dzisiaj urodzili się Bartłomiej Lemański – polski siatkarz oraz nasza lokalna gwiazda człowiek orkiestra – piosenkarz, showman, aktor, muzyk i konferansjer Sławomir (Slawek Zapala)🎂

Wszystkim Solenizantom, Stolarzom, Pracownikom Socjalnym, mieszkańcom Kaszub i Panu Sławomirowi Zapala (Sławomir – Gwiazda Rock Polo) życzmy wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta.

A dla naszych czytelników życzymy Miłego Dnia 🌺

#sławmir #czućpieniądz #konina #GPN #stolarz #pomocspołeczna #Kaszuby

Autor EchoGor

Powiązane Wpisy