Niedziela Palmowa – 24.03.2024 r. – Światowy Dzień Gruźlicy

24 marca 2024 roku, w Niedzielę Palmową, rozpoczynamy nie tylko tydzień poprzedzający Wielkanoc, ale także obchodzimy wiele ważnych świąt i rocznic. To dzień, w którym tradycyjnie świętujemy Niedzielę Palmową, symbolizującą triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy.

W Polsce ten dzień jest również Narodowym Dniem Życia, podkreślającym wartość każdego ludzkiego istnienia oraz Międzynarodowym Dniem Prawa do Prawdy dotyczącej Poważnych Naruszeń Praw Człowieka i Godności Ofiar, przypominającym o potrzebie sprawiedliwości i pamięci historycznej. Światowy Dzień Gruźlicy to z kolei okazja do zwiększenia świadomości na temat tej choroby i jej wpływu na zdrowie publiczne. W tym dniu wspominamy również bohaterstwo Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, obchodząc Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Nie zapominajmy także o słodszej stronie życia, celebrując Europejski Dzień Lodów Rzemieślniczych.

Wśród imieninowych solenizantów znajdują się Gabriela, Marek i Bertrada, a swoje urodziny obchodzi znany polski artysta fotograf Cezary Dubiel oraz ceniona aktorka Tamara Arciuch.

Niech ten dzień będzie pełen refleksji, wdzięczności i radości, a także okazją do świętowania życia i pamięci o tych, którzy przyczynili się do lepszego jutra. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia! 🌿🎉

#NiedzielaPalmowa#Wielkanoc#WielkiTydzień#Kalendarium#echogór#gorce

Autor EchoGor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Wpisy