Nowa Kawiarnia Społeczna w Mszanie Dolnej: Kierunek Café Łączy Mieszkańców

Już jutro o 15:00, w sercu Mszany Dolnej, otwiera swoje drzwi nowa, wyjątkowa kawiarnia – Kierunek Café. To miejsce stworzone z myślą o mieszkańcach miasta i okolic, jak również o przyjezdnych. Lokalizacja kawiarni to nowy budynek Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Spadochroniarzy 10.

Kierunek Café to nie tylko miejsce, gdzie można napić się pysznej kawy, aromatycznej herbaty i skosztować wyśmienitych deserów. Kawiarnia stawia również na rozwój duchowy i intelektualny swoich gości. Planowane są różnego rodzaju warsztaty, spotkania z interesującymi ludźmi oraz różne wydarzenia kulturalne, które będą regularnie organizowane.

Jednak to, co wyróżnia Kierunek Café na tle innych lokali, to jej społeczny charakter. Jest to pierwsza kawiarenka społeczna w okolicy, której misją jest włączanie osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie w życie społeczne i zawodowe. Tworzona we współpracy z tymi osobami, ma na celu nie tylko zapewnienie im miejsca pracy, ale także stworzenie przestrzeni do spotkań, realizacji pasji, samorozwoju oraz integracji.

Pomysł stworzenia Kierunek Café zrodził się z inicjatywy Pani Karoliny Zapała oraz jej stowarzyszenia Kierunek Przyszłość. Ich misją jest tworzenie przestrzeni bez barier, gdzie każdy będzie czuł się swobodnie i komfortowo. To przestrzeń, która sprzyja budowaniu relacji i wspólnoty, a także realizacji wielu interesujących inicjatyw.

Organizatorzy Kierunek Café wyrażają nadzieję, że kawiarnia szybko stanie się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców Mszany Dolnej i okolic. Wszystkich serdecznie zapraszają do odwiedzenia i wspólnego celebrowania nowego rozdziału w życiu lokalnej społeczności.Źródło: Kierunek Cafe, Kierunek Przyszłość
Opracowanie: GPT

Autor EchoGor

Powiązane Wpisy